ארגונים ומנהלים בשינוי

עבודה היברידית – מתארגנים ליום שאחרי הקורונה 

משבר הקורונה האיץ את המפגש של עולם העבודה העתידי עם המציאות. 

הוא הכריח אותנו להתמודד לאורך זמן עם שגרת חרום ויצר לנו אינסוף הזדמנויות להפוך לארגון גמיש, מותאם לעולם של שינויים. 

הכלים להתמודדות הזו דורשים מאיתנו להסתכל אחרת על כל מרחב העבודה, האנשים והניהול בארגון. 

איך מתארגנים לשגרה החדשה? ואיך מכינים את הארגון לעבודה היברידית ביום שאחרי?

ידענו כבר שאנחנו בעולם עבודה משתנה. האסטרטגיות של העולם החדש מאתגרות את רוב המבנים והתהליכים הארגוניים. קשה לנו לגייס את מי שהיינו רוצים, אנחנו לא יודעים מה לעשות עם מי שאנחנו כבר לא צריכים, לא ברור איך מנהלים בארגון תהליכי פיתוח אפקטיביים, אם מערכות התגמול ההנעה שלנו עושות את העבודה ואיך ורותמים את האנשים, במיוחד את הדורות החדשים, לעשייה מחויבת.

ואז הגיע משבר הקורונה. תוך כמה חודשים הבנו שצריך לעבור מספרינט למרתון, מניהול מצב חרום להתנהלות ממושכת בשגרת חרום. 

למדנו להתארגן לשגרה שתהיה אחרת ממה שהכרנו, לבחון מחדש את התהליכים, להתאים הכשרות, צורות עבודה היברידית, גמישות, ניהול, הכשרות, תגמול ותנאים. ובתהליך הזה אנחנו מעצבים את הארגון שאחרי, לומדים מה עבד ונרצה להשאיר ולמה נרצה לחזור, אולי קצת אחרת. 

אני נירית כהן וכבר שנים שאני משלבת את הניסיון הארגוני ביחד עם ידע נרחב על כל מה שמשתנה בעולם העבודה סביבנו כדי לתרגם את השינויים בעולם העבודה לטרנספורמציות הנדרשות לכולנו. 

את כל הידע והתהליכים שפיתחתי אשמח להתאים לאתגרים שלכם במגוון פתרונות כדי שנוכל לזהות את התהליכים והכלים העומדים לרשותנו בארגון, כמנהלים, כאנשי משאבי אנוש, כעובדים, לוודא שגם אנחנו וגם הארגון נהיה מוכנים. 

הרצאות לארגונים

גם בתקופה זו, במגוון צורות, בשידור חי או מוקלט, דגשים יותאמו לצורך שלכם:

למנהלים, עובדים וצוותי משאבי אנוש, מפגש עם נירית מכין את הקרקע לשיח אחר על העולם בו אנחנו חיים ועובדים ומרחב האפשרויות העומד בפני הארגון, מנהלים ואנשים. ההרצאה של נירית נתפרת במיוחד לצרכי הארגון ומאירה את השינויים העוברים על עולמינו תוך הרחבת המבט על היבטים שונים של הארגון, כולל אפשרויות הרחבה במגוון תחומים כולל: השלכות על ניהול וחיבור עובדים, כלים להצלחה בעבודה וניהול מרחוק, פיתוח ומסלולי הכשרה למיומנויות עתיד, Re/Up-Skilling, השינויים בכל מהלך חיי העובד בארגון וגם תהליכי פיתוח קריירה ושילוב עבודה וחיים במסגרת עבודה היברידית.

השלכות משבר הקורונה על ארגונים, אנשים וחברה. איך 2020 ומשבר הקורונה ישפיעו עלינו בארגון, כמנהלים, כעובדים וגם כאזרחים. כדי שנהיה מוכנים.
מבוסס על מידע מעשרות ארגונים בתקופת הקורונה, כל מה שלמדנו על תפוקה, תהליכים, שעות, אנשים, תקשורת, רווחה ומחוברות וגם המשרד הפיזי. 
הכירו את תלוש השכר המוטיבציוני, הכלים החדשים בידיים של מנהלים לחבר ולשמר עובדים. הרצאה מבוססת מחקרים ודוגמאות רבות.
כדי להצליח בעבודה, להשפיע, להתקדם, אנחנו צריכים לפתח את היכולת להגיע לאנשים הנכונים בכל זמן ונושא ולרתום אותם. כלים לפוליטיקה ארגונית נכונה.
אפשר לפתח ולתרגל את היכולות המרכזיות שתורמות לעבודה מרחוק. כל הכלים שיעזרו לנו להגיע לביצועים משופרים ואפקטיביים עם הפנים לעולם העבודה 2021.
הרצאה מותאמת למחלקות משאבי אנוש שבוחנות את השלכות משבר הקורונה על התפקיד, התהליכים בארגון ומאפייני העבודה. איך נראית אסטרטגית אנשים לארגון החדש? כדי שנהיה מוכנים.

ליווי ויעוץ בארגונים במעבר לעבודה היברידית

כשהעתיד פוגש את המציאות – עולם העבודה המשתנה מפגיש אותנו עם סוגיות חדשות ומשנה את מרחב הפתרונות בסוגיות מוכרות. דווקא בתקופה זו יש במרחב הגמישות שעולם העבודה החדש מקנה לנו הזדמנות להתמודד עם האתגרים בכל עולמות השיח שאתם מנהלים עכשיו, בנושאים כגון ניהול העבודה, ניהול גמישויות, הצורך לקיים תהליכי פיתוח וגם השלכות על ניהול, קבלת החלטות ואופן התנהלות העבודה. במקביל, גם תחומים ותיקים כמו תגמול, שימור עובדים וניהול ביצועים עוברים טרנספורמציות כדי להתאים אותם לאתגרים.

ערכות להורדה לתהליכים ארגוניים:

ניהול עובדים מרחוק אתגרים
פתחנו זירת התייעצות בשאלה, בה השתתפו כ 130 אנשים בשיחה סביב 32 תשובות שיצרו 4 תובנות מרכזיות. הלמידות ותובנות ביחד עם בנצ'מרק ראיונות עומק נאספו למסמך.
הערכה הזו בשבילכם אם אתם רוצים לתכנן את המסע הארגוני בחודשים הקרובים ממצב החרום, דרך שגרת החרום ולמידה שתבוא עד שנגיע אל הארגון שאחרי.
מוזמנים להוריד את ה Benchmarking ממפגש למידה בין מובילי שיח בארגונים גדולים שעסוקים בצורך להתאים את האנשים לארגון המשתנה.
עבודות מהבית בזמן הקורונה יתרונות
בתקופה הזו אנחנו נאלצים לנתק את העבודה ממקום העבודה ולאפשר לאנשים לעבוד מהבית. לשם כך הכנו לכם ערכה הכוללת טיפים למדיניות, התאמת תהליכים שוטפים וגם הצעה לניהול פיילוט מסודר.

סדנאות לעובדים ומנהלים

בהתאם למטרות ולצרכים, ניתן להתאים את הסדנאות, התכנים וההיקף.

השינויים בעולם עבודה משליכים על תהליכים רבים בארגון ● בסדנה זו נפגיש את העתיד עם המציאות שלכם
כשעולה הצורך להביא למנהלים כלים חדשים לתמוך בחיבור ומוטיבציה של עובדים ● כשרוצים לתמוך בתהליכים ארגוניים המעודדים מעברים בין תפקידים ולשחרר חסמים והתנגדויות
כשצריך לעורר אנשים למודעות ועשייה בהקשרים של קריירה אישית ובארגון ● כשרוצים לתמוך בתהליכים ארגוניים המעודדים מעברים בין תפקידים ואחריות עובדים על פיתוח וניהול קריירה
כשצריך לפתוח חשיבה אחרת על תפקיד משאבי אנוש בארגון המשתנה ● כשרוצים להוביל את השיח האסטרטגי אל העתיד
להזמנת הרצאה או ייעוץ של נירית אצלכם בארגון

הרצאות לצפייה

מוזמנים לצפות בהרצאות בנושא

Parenting Puzzle: We Can Work it Out
24.9.2020

Working parents in the new norm

כנס בנושא התארגנות ארגונים לעבודה
27.5.20

בחסות הקורונה: מסע הארגונים ממה שהיה למה שיהיה

כנס וירטואלי למנהלים בשירות הציבורי
10.5.2020

וובינר: איך להיות פרודוקטיבים מרחוק?

Work2.0 Podcast
11.03.2020

Talents and Orgs in the #FutureOfWork with @NiritCohen

כנס WELL שפיים
12.2.2020

עולם העבודה העתידי משנה את המשרד הפיזי

Tel Aviv University
8.5.2017

The future of careers

אוניברסיטת תל אביב
09.2016

על יחסי עבודה בעולם העבודה העתידי

כנס The State of the Israeli High-Tech
17.12.2018

עולם העבודה העתידי כבר כאן – ההזדמנויות להייטק הישראלי

כנס תובנת ההמונים וחקר העתיד באונ בר אילן
12.3.2012

פרויקט סביבת העבודה העתידית

כנס החדשנות של משטרת ישראל במעמד שמעון פרס
8.12.2014

עולם העבודה העתידי

אוניברסיטת תל אביב
15.5.2018

מסלול חיי הקריירה המשתנה

כנס ניהול המשאב האנושי במכללה האקדמית גליל מערבי
4.1.2016

אתגרים ארגוניים בעולם העבודה העתידי

המלצות

קצת ממה שמספרים עלי…

שגיא מלמד
נשיא מועדון בוגרי הרווארד בישראל

הרצאתך למועדון בוגרי הרווארד בישראל, לא רק פקחה עיניים ולב בתקופה כה מיוחדת, אלא גם העניקה לנו השראה וכלים, בהתמודדות האישית והלאומית עם אתגרי עולם העבודה המשתנה על רקע משבר הקורונה.

תמר אלוני
מנהלת השירותים החברתיים מחוז צפון, מכבי שירותי בריאות

תודה רבה על ההרצאה המרתקת והרלוונטית. אנחנו מקבלים תגובות חיוביות מאוד מצד המתנדבים.

Dan Brotman
Entrepreneur, Johannesburg, South Africa

Nirit effectively contextualizes the Israeli Human Capital experience. Her expertise is based on decades of industry experience, and she challenged our group of HR leaders to re-imagine what work could look like in South Africa.

Michelle Blum
Australia-Israel Chamber of Commerce: Chief Executive Officer

We were fortunate to have Nirit present to our Australian delegation of senior executives. Nirit was an insightful and skilled presenter and provided valuable ideas for our group to consider in the Australian context.

תא"ל עודד בסיק
מפקד "עוצבת הפלדה"

בהוקרה על הרצאתך ביום מטה מח"טים "עוצבת הפלדה"

מיכל ינאי
תכנון אסטרטגי, ידידות טורונטו

שמחנו לארח את נירית ביום עיון בנושא סביבת העבודה המשתנה. נירית עוררה עניין רב בקרב המשתתפים והצליחה להעביר בזמן קצר תכנים שהוסיפו ידע מעשי לעובדים. ניכר כי שיחת ההכנה עם נירית השתקפה בתכנים ובדרך בה הועברו. מזה זמן רב שלא נפגשתי במרצה שדייקה את עצמה עבור קהל השומעים שלה בצורה כך-כך מושלמת.

רותי אקמן
סמנכ"ל משאבי אנוש, אלכם מדיקל

את נירית כהן פגשתי סביב תכנית אסטרטגית של משאבי אנוש לקראת החלפת המנכ"ל. היא עזרה לי בחשיבה ובתכנון תהליכים שיתמכו בשינויים בעיקר תרבותיים בארגון. נירית בעלת יכולת לקלוט בזמן קצר את ה DNA של הארגון ולהתאים את שיח לאתגרים הספציפיים שלנו, נעימה תקשורתית קשובה. ממליצה מאוד.

עמית אטיאס
רכזת הדרכה, נמל אשדוד

ההרצאה שלה על עולם העבודה העתידי היתה מרתקת ועזרה להנהלה בההבנה כי הידע, המקצוענות והניסיון שצברנו לא בהכרח ישמשו אותנו בעולם של מחר ועלינו לקחת אחריות על ניהול הקריירה שלנו. ממליצה לשמוע את ההרצאה!

מיכל ענבל-יעקבסון
סמנכ"ל משאבי אנוש, BDO ישראל

בתהליך גיבוש תוכנית אסטרטגית, השאלות המאתגרות שנירית שאלה והידע העשיר שהביאה עימה עזרו לי בבהירות ומיקוד הכיוונים. בהמשך נירית תרמה לחיבור של ההנהלה לתוכנית בהרצאה מרתקת על המגמות והשינויים בעולם העבודה שם נגעה בשאלות שמעסיקות אותנו כמנהלים ופתחה לנו את המחשבה לכיוונים חדשים.

מתוך הבלוג: כדי שתישארו מעודכנים

הטור על עולם העבודה העתידי מתפרסם גם בגלובס וסוקר את מה שמשתנה ומה אפשר לעשות עם זה, כל פעם מנקודת מבט אחרת. 
כאן תמצאו את הטורים האחרונים בנושא מנהלים וארגונים

משבר הקורונה יצר ניסוי חברתי רחב היקף במפגש בין עבודה למשפחה. התפישות שלנו בנוגע לאיזון בית-עבודה השתנו – ואיתן יגיעו דרישות חדשות
וירוס הקורונה שינה את הרגלי העבודה ללא היכר, ומנהלים שיבינו מה חשוב לעובדים ומה מייצר אצלם מחוייבות לארגון – יוכלו לייעל אותו ולמשוך אליהם את הטובים ביותר
היכולת של אנשים ועבודה להיפגש דרך פלטפורמות ענן וצורות עבודה גמישות תמשיך לייצר ערך כלכלי גם אחרי משבר הקורונה. עלינו ללמוד לנצל את ההזדמנות הזאת כארגונים וכעובדים
יכולות אנושיות כוללות פתרון בעיות, יצירתיות, יכולות חברתיות, תקשורת וגם יזמות ויכולת הובלה. במקום לספר בקורות החיים שלכם על התפקידים שעשיתם, הראו איך אפשר לזהות שיש לכם יכולות כאלה, והדגישו את הרלוונטיות שלהן לתפקידים החדשים
זה לא הזמן לתכנן איך חוזרים לדרכים המוכרות. אפילו אם אתם לא מאמינים שהעולם השתנה, יש כאן לפחות הזדמנות להגדיר מי אתם צריכים להיות עבור העובדים שלכם, הלקוחות שלכם והארגון שלכם
ארגונים שרוצים שהאנשים יעשו מה שנכון, לא מה שמתוגמל, צריכים להקל על העובדים שלהם לזוז למה שנכון ולוודא שהם מתוגמלים על כך. וזה קשה, כי שנים בנינו מודלים של קידום ומדידה שמבוססים על כך שהמנהל מנהל גם את העבודה וגם את העובדים
כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לבלוג