איך מכינים את האנשים לארגון העתידי – Reskilling & Upskilling‏

איך מכינים את האנשים לארגון העתידי – Benchmarking ‏

אנחנו חיים ועובדים כיום בתוך עידן ממהר של שינויים מהותיים, הפותחים פערים גדולים בין היכולות והידע של האנשים בארגון לבין הצרכים המשתנים של התפקידים והמשימות. בשביל להתמודד עם הצורך לאפשר לארגון את האנשים הנכונים, בזמן המקום, במקום הנכון ועם היכולות המתאימות, אנחנו רואים צוותי פיתוח, הכשרה ולמידה עוסקים בשיח וכלים חדשניים בחזית העשייה של משאבי אנוש בארץ ובעולם. התהליך הזה לוקח אותנו למחוזות עשייה חדשים, הכוללים עיסוק ב Reskilling, Upskilling, מיומנויות עתיד, מרכזי קריירה, זיהוי משרות ויכולות שנעלמות ו/או נוצרות וכו’. בחודשים האחרונים נחשפנו לעשייה של ארגונים רבים בארץ בתחום זה.

בינואר נפגשנו למפגש למידה אינטימי בין מובילי שיח בארגונים שעסוקים בצורך להתאים את האנשים לארגון המשתנה, לתמוך ב Future Fit Organization מצד אחד, וגם עובדים רלוונטיים לארגון ולפעמים גם לשוק התעסוקה מצד שני. 8 ארגונים משתתפים: בנק לאומי, התעשייה האווירית, צה”ל, נציבות שירות המדינה, סודה סטרים, מכבי שירותי בריאות, מגדל, אסותא.

בעוד כולנו עוסקים בצורה כזו או אחרת בצורך להתאים את האנשים בארגון לצרכים המשתנים, האופן בו אנחנו ניגשים למשימה המאתגרת שונה. מתוך העשייה המאד מגוונת שלכם, מיפינו כרגע 3 סלים מרכזיים דרכם רובנו ניגשים למשימה:

  1. כלים מנקודת המבט של הפרט וניהול הקריירה כולל מרכזי קריירה, מסלולי קריירה, מרכזי השמה, ניוד ויעוץ כולל התייחסות לאחריות הפרט על ניהול הקריירה
  2. כלים מנקודת המבט של הארגון כולל ניסיון להבין את צרכיו העתידיים, יצירת תכניות אסטרטגיות כוללות ומיפוי התפקידים המשתנים, הנוצרים, הנעלמים, כולל פרויקטי עיסוקים וחדשנות למידה
  3. ובאמצע, בין נקודת המבט של הפרט לנקודת המבט של הארגון העתידי, מצאנו עשייה שמסתכלת על הצורך להתאים את המיומנויות לעולמות אפשריים בעתיד כולל תהליכי assessment, ו Upskilling Reskilling וניסיון להגדיר מיומנויות יסוד עבור ארגון או קבוצות מקצועיות.

התוצאה היתה מרתקת.
מוזמנים להרשם ולקבל את את ערכת הלמידות שקיבצנו ואת ה Benchmarking.

הקודם
הבא
שלחי לי את מסמך הבנצ'מרקינג 

אנשים. ארגונים. מדיניות.

העולם משתנה סביבנו ופוגש אותנו כל פעם במקום אחר. מה מעניין אתכם היום?
אנשים וקריירות: כדי לחבר אנשים ולפתח קריירות בתוך ארגונים וגם ברמה האישית
מנהלים וארגונים: בשביל להכין את העובדים, התהליכים, המנהיגות והארגון לעתיד
השכלה ומדיניות: כל מה שצריך לעדכן במערכות החינוך, ההשכלה וההכשרה והמדיניות הציבורית

אנשים וקריירות

מנהלים וארגונים

השכלה ומדיניות

כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לבלוג