מנהלים וארגונים

להכין את העתיד בארגון

שהאסטרטגיה שאתם מובילים דורשת משהו אחר גם מהארגון.
כשההשלכות על אנשים, צוותים, מנהלים מאתגרות את התהליכים הקיימים.
כשצריך לסגור את הפערים בין היכולות הקיימות בארגון לבין הצרכים המשתנים.
כשהדיגיטציה והאוטומציה לא מניבים את התוצאות הרצויות.
כשאתם מבינים שמה שהביא אתכם לכאן לא ייקח אתכם לשם.

ברוכים הבאים אל עולם העבודה המשתנה. האסטרטגיות של העולם החדש מאתגרות את רוב המבנים והתהליכים הארגוניים. קשה לנו לגייס את מי שהיינו רוצים, אנחנו לא יודעים מה לעשות עם מי שאנחנו כבר לא צריכים, לא ברור איך מנהלים בארגון תהליכי פיתוח אפקטיביים, אם מערכות התגמול ההנעה שלנו עושות את העבודה ואיך ורותמים את האנשים, במיוחד את הדורות החדשים, לעשייה מחויבת.

אני נירית כהן וכבר שנים שאני מניעה מהלכים מורכבים ומובילה חדשנות בהיקפים גדולים עם אנשים וארגונים שדוחפים את גבולות האפשרי ויוצרים עולמות חדשים, שיעצבו לנו את העתיד בחיים וגם בעבודה. ובצורך לקחת את העתיד הזה אל ההווה, לגזור ממנו תכנית, להבין משמעויות, להגיע אליו מוכנים.

מעל 25 שנים כיהנתי באינטל במגוון תפקידי כספים, משאבי אנוש, מיזוגים ורכישות, בישראל, אירופה, ארה”ב ובאחריות גלובלית. משך עשור שימשתי כסמנכ”ל משאבי אנוש של אינטל ישראל. שנים רבות ניהלתי ארגונים גלובליים בארגון משאבי אנוש העולמי של אינטל בתחומי יעוץ אסטרטגי, שכר ותגמולים, מערכות מידע עולמיות וכן מספר רב של עסקאות גדולות דרך כל תהליכי מיזוגים ורכישות. את כל הידע והתהליכים שפיתחתי לזיהוי מגמות ותמונות עתיד והפיכתן לתוכניות אל מול המציאות אשמח להתאים לאתגרים שלכם.

הרצאות לארגונים

למנהלים, עובדים וצוותי משאבי אנוש, בפני קהל גדול או סביב שולחן דיונים, נירית עובדת בצמוד לצוות המוביל ומתאימה הרצאות למטרות הארגון בכנסים, מפגשי הנהלה, תהליכי תכנון ואסטרטגיה, ואירועי פיתוח בכדי לעורר את שיח וחשיבה מעבר לזמן ולמקום.

מפגש עם נירית מכין את הקרקע לשיח אחר על העולם בו אנחנו חיים ועובדים ומרחב האפשרויות העומד בפני הארגון, מנהלים ואנשים. ההרצאה של נירית נתפרת במיוחד לצרכי הארגון ומאירה את השינויים העוברים על עולמינו תוך הרחבת המבט על היבטים שונים של הארגון, כולל אפשרויות הרחבה במגוון תחומים כולל: השלכות על ניהול וחיבור עובדים, גישה לטאלנט, פיתוח ומסלולי הכשרה, מיומנויות עתיד, השינויים בכל מהלך חיי העובד בארגון וגם תהליכי פיתוח קריירה ושילוב עבודה בחיים.

מגוון הרצאות מומלצות לארגונים, ניתן ליצור הרצאות גם בהתאמה אישית

השלכות משבר הקורונה על ארגונים, אנשים וחברה. איך 2020 ומשבר הקורונה ישפיעו עלינו בארגון, כמנהלים, כעובדים וגם כאזרחים. כדי שנהיה מוכנים.
אנשים שמצאו את עצמם בבית עם המשפחה בתקופת הקורונה גילו את כל מה שהם לא עשו מחוץ לעבודה כל השנים והם לא בטוחים שהם רוצים לחזור לעבוד בכל השעות ולוותר על זה.
כדי להצליח בעבודה, להשפיע, להתקדם, אנחנו צריכים לפתח את היכולת להגיע לאנשים הנכונים בכל זמן ונושא ולרתום אותם. כלים לפוליטיקה ארגונית נכונה.
אפשר לפתח ולתרגל את היכולות המרכזיות שתורמות לעבודה מרחוק. כל הכלים שיעזרו לנו להגיע לביצועים משופרים ואפקטיביים עם הפנים לעולם העבודה 2021.
הרצאה מותאמת למחלקות משאבי אנוש שבוחנות את השלכות משבר הקורונה על התפקיד, התהליכים בארגון ומאפייני העבודה. איך נראית אסטרטגית אנשים לארגון החדש? כדי שנהיה מוכנים.
מבוסס על מידע מעשרות ארגונים בתקופת הקורונה, כל מה שלמדנו על תפוקה, תהליכים, שעות, אנשים, תקשורת, רווחה ומחוברות וגם המשרד הפיזי. 

ליווי ויעוץ בארגונים: כשהעתיד פוגש את המציאות

עולם העבודה המשתנה מפגיש אותנו עם סוגיות חדשות ומשנה את מרחב הפתרונות בסוגיות מוכרות.
יש שיח חדש בנושאים כגון ניהול טאלנט, ניהול גמישויות, התפתחות וקריירה, מיומנויות עתיד וגם השלכות על ניהול, קבלת החלטות ומבנים ארגוניים. במקביל, גם תחומים ותיקים כמו תגמול, שימור עובדים וניהול ביצועים עוברים טרנספורמציות כדי להתאים אותם לעולם החדש.

לרוחב רבים מהתהליכים, המבנים והתרבות הארגונית אנחנו מבינים שצריך להתאים את הכלים של ההווה בראי השינויים של העתיד. אלה שמגיעים מתוך העולמות הפנימיים והאסטרטגיה הארגונית, ואלה שמגיעים מתוך שינויים גדולים מבחוץ כולל שינויים בעולמות הטכנולוגיה, הדמוגרפיה והעולם הגלובלי.
מעל 25 שנים שאני מלווה מנהלים, אנשי משאבי אנוש ויועצים, בצורה פרטנית וגם בצוותי עבודה ייעודיים, ליצירה ויישום של אסטרטגיות בתהליכי טרנספורמציה על פני במגוון רחב של תחומי שינוי בארגון ובראיית מגמות וצרכי עתיד, מתוך התעשייה, המקצועות והצרכים הפנימיים.

את כל הידע, המומחיות והניסיון שצברתי, הן בעולם הארגוני והן בעולם העבודה המשתנה, אשמח להתאים לאתגרים שלכם במתן ייעוץ אישי שיאפשר להפגיש את העתיד עם המציאות .בליווי והייעוץ תקבלו מענה מחקרי- יישומי הכולל כלים פרקטיים להוביל שינוי, להשפיע על החלטות ארגוניות ואסטרטגיות ולמצוא פתרונות לבעיות ניהוליות.

סדנאות לעובדים ומנהלים

הסדנאות של נירית מותאמות למנהלים, עובדים, וצוותי משאבי אנוש

כחלק מתהליכים ארגוניים העוסקים במוטיבציה וחיבור עובדים, בתהליכי פיתוח עובדים או מעבריות בין תפקידים, כשצריך להסיר התנגדויות וחסמים ולרתום אנשים לשינוי, לעזור למנהלים ו/או לעובדים לקחת אחריות להצלחה אישית וארגונית, לעורר מודעות לצרכים המשתנים של הדורות החדשים ושל האסטרטגיה המשתנה.

בהתאם למטרות והצרכים, ניתן להתאים את הסדנאות, התכנים וההיקף.

החל מ 3 שעות מעוררות מחשבה ועד 3 מפגשים של 3 שעות כולל זיהוי חסמים והזדמנויות ופתרונות.

לפרטים והרשמה

הרצאות לצפייה

ברוכים הבאים אל איזור הוידאו, כאן תוכלו לצפות בשלל הרצאותיי בתחום שוק העבודה העתידי

2021 / 01 / 01

פרסומים

כל יום רביעי בדה מרקר שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך.
2021 / 04 / 08
Play Video

פרסומים

תכנית המדד עם רועי כ”ץ בערוץ הכנסת
2020 / 04 / 19

פרסומים

“שום דבר לא יחזור להיות כפי שהיה. ארגונים יצטרכו להשתנות ולהבין שגם העובדים השתנו”
2020 / 06 / 16

פרסומים

כמעט מחצית מהעובדים שהוצאו לחל”ת במשבר הקורונה הם צעירים עד גיל 34. העיכוב הכפוי בהשתלבותם בשוק העבודה עלול להשפיע לרעה גם על כל מסלול הקריירה שלהם
2020 / 06 / 11

פרסומים

החברות במשק מתמודדות עם מעבר לעבודה מרחוק – הן בשל דרישות העובדים והן מתוך רצון לחסוך בהוצאות ■ אבל כדי לצלוח את השינוי, הן חייבות לשנות את נוהלי העבודה וליצור תהליכי בקרה ■ “צריך לבחון תפוקות, ולא את משך הזמן שהפרט מבלה בעבודה”
2020 / 05 / 08

פרסומים

ההסגר שנכפה על העולם בחסות הקורונה הזניק את העבודה מהבית וחשף את היתרונות שלה ולא פחות מזה – את החסרונות והבעיות שהיא מעלה. האם העבודה מרחוק תשרוד – ומי רוצה שנחזור למשרד?
2020 / 04 / 19

פרסומים

שיחה בשתיים על טרנספורמציות אישיות בחסות עולם העבודה החדש.
2020 / 04 / 19

פרסומים

2020 / 04 / 19

פרסומים

בתקופת בידוד הקורונה, נעסוק בעולם העבודה פוסט קורונה
2020 / 03 / 11
Play Video

פרסומים

In this podcast, Nirit Cohen discussed the future of work and how organizations could prepare themselves to stay in the new realities of work. Nirit shared some of the practices that business leaders could adopt.
2019 / 08 / 27

פרסומים

אחרי קריירה ארוכת שנים ומשרות ניהול בכירות באינטל, נירית יצאה לעצמאות ומאז היא מייעצת לארגונים וחברות, מעבירה סדנאות, וכותבת טור שבועי בגלובס על עולם התעסוקה החדש. בפרק הראשון היא משתפת אותנו בשאלה שמעסיקה רבים-לאן הולך עולם התעסוקה?
2018 / 07 / 16

פרסומים

עולם התעסוקה משתנה בקצב מסחרר. למעשה יש מחקרים שטוענים שלמעלה מ 50% מהמקצועות שיהיו קיימים בעולם בשנת 2030 טרם הומצאו כיום. אז מה משתנה? ואיך מתמודדים? בתוכנית נדבר על זה

המלצות

קצת ממה שמספרים עלינו…

אפרת
רשות ציבורית

בחיפושים לדבר הבא ובמסע הקריירה האישי שלי הגעתי לתכנית של נירית. שמעתי, קראתי ואף נפגשתי לפני אולם משהו שם בתכנית, בקבוצה, קרה מבלי שיאפשר להתכונן אליו מראש. החידוד, הדיוק, הדגשים – הכל במינון המתבקש. התוכן היה רלוונטי ופרקטי, הדרך היתה נעימה ומאפשרת. נירית האירה ולימדה בתהליך משמעותי שאפשר לצאת איתו ולהתחיל את הדרך לקראת הדבר הבא. אני על זה.

מיטל
רשות ציבורית

אחרי כמה שנים באותו ארגון בתפקידים דומים הרגשתי צורך עז לחדש, לגוון ולזקק את הערך המוסף שלי. התכנית של נירית הוציאה אותי מאזור הנוחות שלי, גרמה לי לחשוב מחוץ לקופסה ולגלות עוד אפיקים שאני יכולה להתפתח בהם גם במסלול האישי שלי וגם במסגרת הארגון. מאז הסדנה אני  מרגישה שעשיתי כברת דרך.

סמדר
היי-טק

כחלק מתהליך של חיפוש השלב הבא בקריירה שלי, הצטרפתי לקורס של נירית. בעזרת התוכנית יצרתי לי שפה חדשה, אספתי את כל המיומנויות, הניסיון והידע שלי, הגדרתי לי מה הערך הייחודי שאני יכולה להביא לארגון. יצרתי לי תהליך אסטרטגי אותו תרגמתי לתוכנית עבודה, בניתי לי מסלול לעבודה למצוא את רשת הקשרים שלי על מנת למצוא את למי אני יכולה להביא את הערך שלי. הצלחתי להביא את עצמי לשינוי מסלול הקריירה ולהתחיל מסלול חדש.

איריס
עצמאית

הגעתי אליה, כי החלטתי לעבור מעצמאות חלקית, למלאה. היה לי צורך לדייק גם את ההגדרה של “מה אני עושה” ולאפיין את השירותים שאני מספקת ובאילו תצורות מספקת אותם. אין ספק שהיום אני יודעת להציג את עצמי טוב יותר (גם בפני עצמי), לפנות למקורות שיתוף הפעולה הנכונים ולדעת מה הערך המוסף שאני מביאה ללקוחות. אלה תובנות שלא הייתי מגיעה אליהן לבד.

טל
מגזר ציבורי

הסדנה של נירית מעולה לכל מי שמתכנן את השלבים הבאים בקריירה ורוצה ללמוד איך מתקדמים לשם

 

יפה
ארגון פיננסי

סדנה מרתקת, מעוררת מחשבה ופעולה, פרקטית, ממוקדת ויעילה עם דגש על כלים ולא רק ידע וחווית למידה, מה שתרם מאוד לתחושת המסוגלות ביום שאחרי.

שגיא מלמד
נשיא מועדון בוגרי הרווארד בישראל

הרצאתך למועדון בוגרי הרווארד בישראל, לא רק פקחה עיניים ולב בתקופה כה מיוחדת, אלא גם העניקה לנו השראה וכלים, בהתמודדות האישית והלאומית עם אתגרי עולם העבודה המשתנה על רקע משבר הקורונה.

תמר אלוני
מנהלת השירותים החברתיים מחוז צפון, מכבי שירותי בריאות

תודה רבה על ההרצאה המרתקת והרלוונטית. אנחנו מקבלים תגובות חיוביות מאוד מצד המתנדבים.

עמית אוברקוביץ
סמנכ"ל משאבי אנוש וארגון, חברת החשמל
 35

נירית העבירה הרצאה מרתקת ומעוררת השראה ביום האישה, בה שיתפה את סיפור חייה ואת מסלול בניית הקריירה שלה להתמחותה הנוכחית כמומחית בעולם העבודה העתידי, בנוסף לתפקידה כמנהלת באינטל. אני ממליץ על שילוב של נירית בתוכניות פיתוח מנהלים ועל הרצאותיה המרתקות על שינוי והתאמה לאתגרים עכשוויים ועתידייים כחלק מהעצמת דרכי הניהול.

מתוך הבלוג

ברוכים הבאים אל עולם העבודה העתידי. השינויים כבר כאן, בין אם אנחנו אוהבים אותם ובין אם לאו
והשאלה היחידה איננה אם הם ישפיעו עלינו אלא מתי זה יקרה והאם נהיה מוכנים

בלי סיפורים מהפעילות בצופים, בלי התרברבות בניצחונות אישיים בהאקתונים ושאר קלישאות ועם פרופיל מתוחזק היטב בפלטפורמות לחיפוש עבודה: כך תכתבו נכון את קורות החיים שלכם כדי שישיגו בשבילכם את העבודה שאתם צריכים. מדריך לקוריקולום ויטה (שייכנס לרזומה)
עבודה היברידית זו לא לעבוד מהבית יום או יומיים בשבוע. את זה כבר עשו רבים לפני הקורונה. העובדים מזהים את הפער בין המילים לכוונה ומשייכים את המסרים לאמירה מאוד ברורה – שאתם לא סומכים עליהם כשהם בבית
השאלה הראשונה שנשאלה שרת התחבורה הנכנסת, מרב מיכאלי, היתה איך מוציאים את ישראל מהפקקים. השינויים שהאיצה שנת הקורונה בשוק התעסוקה מזמנים לנו דרכים חדשות לתקוף את בעיית הפקקים
אמון אינו סתם תחושה, אלא פרקטיקה, שנשענת על הבנה ניהולית בסיסית והכרחית כי עובדים יעשו את עבודתם כמיטב יכולתם, כפי שהבטיחו לעשותה,ומתוך כוונה טובה. כך תלמדו את עצמכם לרחוש אמון בעולם העבודה ההיברידי — ולפעול בנחישות כשהוא מופר
הסתפקתם בבורקס והרצאה בכינוס של החברה פעם בשנה? המשכתם לדבר עם אותם אנשים בכל יום? הגבתם על שינוי בעייתי בהתמוטטות? לא זו הדרך להצליח בעולם העבודה העתידי. מחוסן אישי ועד יכולה לזנוח מידע לא רלוונטי, מחקר חדש חושף שבע מיומנויות יסוד שייקחו אתכם בבטחה אל הלא נודע
מנהלים רגילים להתלבט בשאלה למי וכיצד עליהם להעניק תפקיד, אבל בסביבת העבודה ההיברידית החדשה כדאי שהעובד יהיה זה שיחליט איך למלא את תפקידו ולפעמים אפילו ייצור לעצמו תפקיד חדש. קוראים לזה עיצוב משרות, והוא מצמיח עובדים מאושרים – ומחויבים
כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לבלוג