השכלה ומדיניות

אם אתם אחראים להכין את העתיד – בחינוך, בהשכלה, במדיניות הציבורית

אתם עוסקים בעתיד כבר היום.

במערכות החינוך – אנחנו מכינים ילדים לעולם שאנחנו בעצמנו לא מכירים ולא מבינים
במערכות ההכשרה וההשכלה – אנחנו רואים את התפרקות המקצועות, קצב התיישנות והווצרות הידע וההבנה שלמידה למקצועיות היא כבר משהו שצריך לעשות לכל אורך החיים
במערכות הממשל העירוני והציבורי – צריכים להערך מחדש מעבר לחינוך והשכלה, גם במערכות התמיכה באזרח, ביחסי עבודה, ברשתות בטחון סוציאליות, בשאלות של פנסיה ופרישה וצורות העבודה החדשות.

אם אתם פועלים במערכות האלה, העתיד הוא האתגר שלכם כאן ועכשיו. 

 

עולם העבודה המשתנה מאתגר את כל התשתיות הציבוריות שיצרנו במאות השנים האחרונות. 

בכל התחומים, אנחנו מחפשים את התשובות החדשות שיתאימו ליישם מדיניות מתאימה.

הבעיה היא שבעולם של שינויים אין תשובות, יש כיוונים, וצריך להתארגן מחדש עם צורות חשיבה אחרות, לאפשר עשייה ומדיניות שיתאימו את עצמם תוך כדי תנועה.

אני נירית כהן וכבר שנים שאני מתנדבת ועובדת עם המגזר הציבורי להתארגן מחדש לעולם העבודה העתידי. מעל 25 שנים כיהנתי באינטל במגוון תפקידי כספים, משאבי אנוש, מיזוגים ורכישות, בישראל, אירופה, ארה”ב ובאחריות גלובלית. משך עשור שימשתי כסמנכ”ל משאבי אנוש של אינטל ישראל. ובתפקידים השונים פעלתי רבות במרחב הציבורי עם מערכות חינוך, השכלה, גורמים עירוניים ומשרדי ממשלה. זה שנים שאני עובדת בכל הרמות האלה להביא את כל הידע והניסיון שצברתי לטובת ההיערכות הציבורית. 

ליווי ויעוץ

בין אם אנחנו אנשי חינוך, עובדים באוניברסיטאות, קובעי מדיניות, או בעלי תפקידים עיריות, עולם העבודה המשתנה מאתגר אותנו עם סוגיות חדשות ומשנה את מרחב הפתרונות אליהם אנחנו מורגלים. 

במישור הציבורי, במשרדי הממשלה וגם בגופים הציבוריים הרבים הפועלים עם הממשל, אנחנו עסוקים בצורך לזהות ולפעול ליצירת תשתיות מותאמות לעולם העבודה החדש.

בעיריות רבות אנחנו עסוקים בהתאמת המערכך והשירותים לעולם המשתנה בכדי לייצר תשתיות עירוניות שיהפכו את העיר ליתרון תחרותי לגרים ופועלים בה. 

במישור החברתי ובמגזר השלישי אנחנו רואים עשייה רבה העוסקת בקידום וטיפוח אוכלוסיות ומגזרים והתשתיות הנדרשות להצלחה בעולם החדש. 

מעל 25 שנים שאני מלווה מנהלים, אנשי משאבי אנוש ויועצים, בצורה פרטנית וגם בצוותי עבודה ייעודיים, ליצירה ויישום של אסטרטגיות בתהליכי טרנספורמציה על פני במגוון רחב של תחומי שינוי ובראיית מגמות וצרכי עתיד.

את כל הידע, המומחיות והניסיון שצברתי, הן בעולם הארגוני, בשנות עשייה רבות עם המגזר הציבורי, והן מהיכרותי העמוקה והרחבה עם עולם העבודה המשתנה, אשמח להעמיד לרשותכם במתן ייעוץ אישי שיאפשר להפגיש את העתיד עם המציאות .בליווי והייעוץ תקבלו מענה מחקרי- יישומי הכולל כלים פרקטיים להוביל שינוי, מידע רב מהעולם וליווי ביצירת אסטרטגיות ותהליכים בכדי להפגיש את העתיד עם האפשרי כאן ועכשיו, 

 

הרצאות וסדנאות בהתאמה אישית

לאנשי חינוך, באוניברסיטאות, לקובעי מדיניות, עובדים וצוותי משאבי אנוש, בפני קהל גדול או סביב שולחן דיונים, נירית עובדת בצמוד לצוות המוביל ומתאימה הרצאות למטרות הארגון בכנסים, מפגשי הנהלה, תהליכי תכנון ואסטרטגיה, ואירועי פיתוח בכדי לעורר את שיח וחשיבה ותוך הבנה של השינויים והאופן בו הם פוגשים את העשייה שלנו.

ההרצאות של נירית נתפרות במיוחד לצרכים הייחודיים שלכם ומאירות את השינויים העוברים על עולמינו תוך הרחבת המבט על תחום הפעילות כולל: השלכות על ניהול חינוך, השכלה ולמידה, השינויים בצורות התעסוקה והשלכותיהם על המדיניות הציבורית, יחסי עבודה ופרישה.  

הסדנאות של נירית מרחיבות כל שיחה בתחום בכדי לאפשר למשתתפים להפגיש את השינויים עם המציאות ולעבור לעשייה. במתודולוגיות חדשניות, נירית לוקחת כל צוות דרך תהליך של פתיחה מרחב האפשרויות, זיהוי חסמים והזדמנויות והפיכתם לתכניות.  

בהתאם למטרות והצרכים, ניתן להתאים את הסדנאות, התכנים וההיקף.

מגוון הרצאות לדוגמא, ניתן ליצור הרצאות גם בהתאמה אישית

הילדים במערכת החינוך היום יצאו לעולם העבודה בשנת 2030. איך יראה העולם אז? מה יהיה אפשרי? ואיך נדע לבחור כבר היום כדי שנהיה מוכנים?
עולם העבודה העתידי מתהווה בקצב מהיר ומשליך על אנשים וארגונים. ההרצאה מאפשרת להתבונן בשינויים העוברים על עולמינו ולהרחיב את המבט על ההשלכות לעולם ההדרכה ולמוטיבציות ללמידה.
בעידן הזה שינויים הם המצב היציב. איך השתנה תפקיד המנהל ומה מאפיין את המנהל של העידן החדש?
העבודה היא כבר לא מקום שהולכים אליו אלא משהו שאנחנו עושים. ולשינוי הזה יש השלכות מרחיקות לכת על אנשים וקריירות, על ארגונים ומנהלים וגם על חברה וחינוך.

סדנאות בהתאמה אישית

סדנאות בהתאמה אישית

הסדנאות של נירית מרחיבות כל שיחה בתחום בכדי לאפשר למשתתפים להפגיש את השינויים עם המציאות ולעבור לעשייה. 

במתודולוגיות חדשניות, נירית לוקחת כל צוות דרך תהליך של פתיחה מרחב האפשרויות, זיהוי חסמים והזדמנויות והפיכתם לתכניות.  

בהתאם למטרות והצרכים, ניתן להתאים את הסדנאות, התכנים וההיקף.

עובדים מרחוק? חולמים לעבוד מהבית או מהקפה השכונתי? קורס דיגיטלי חינם בו נכיר פרקטיקות וכלים לעבודה מרחוק
השינויים בעולם עבודה משליכים על תהליכים רבים במערכות החינוך, ההשכלה וגם המדיניות הציבורית ● בסדנה זו נפגיש את העתיד עם המציאות שלכם
כשצריך לעורר אנשים למודעות ועשייה בהקשרים של קריירה אישית ובארגון ● כשרוצים לתמוך בתהליכים ארגוניים המעודדים מעברים בין תפקידים ואחריות עובדים על פיתוח וניהול קריירה
לייעוץ והתאמה אישית

הרצאות לצפייה

ברוכים הבאים אל איזור הוידאו, כאן תוכלו לצפות בשלל הרצאותיי בתחום שוק העבודה העתידי

כנס וירטואלי למנהלים בשירות הציבורי
10.5.2020
Play Video

וובינר: איך להיות פרודוקטיבים מרחוק?

כנס WELL שפיים
12.2.2020
Play Video

עולם העבודה העתידי משנה את המשרד הפיזי

Tel Aviv University
8.5.2017
Play Video

The future of careers

אוניברסיטת תל אביב
09.2016
Play Video

על יחסי עבודה בעולם העבודה העתידי

כנס The State of the Israeli High-Tech
17.12.2018
Play Video

עולם העבודה העתידי כבר כאן – ההזדמנויות להייטק הישראלי

כנס החדשנות של משטרת ישראל במעמד שמעון פרס
8.12.2014
Play Video

עולם העבודה העתידי

אוניברסיטת תל אביב
15.5.2018
Play Video

מסלול חיי הקריירה המשתנה

כנס אשל ג'וינט
17.5.17
Play Video

מעברי פנאי ועבודה בגיל השלישי

המלצות

קצת ממה שמספרים עלינו…

שגיא מלמד
נשיא מועדון בוגרי הרווארד בישראל

הרצאתך למועדון בוגרי הרווארד בישראל, לא רק פקחה עיניים ולב בתקופה כה מיוחדת, אלא גם העניקה לנו השראה וכלים, בהתמודדות האישית והלאומית עם אתגרי עולם העבודה המשתנה על רקע משבר הקורונה.

ד"ר יקי דיין
מנכ"ל, אדטק ישראל

נירית מביאה נקודת מבט מקצועית ומרתקת המבוססת על עובדות וניסיון יוצא דופן. נירית מכירה את העולמות הללו מכל כך הרבה זוויות – ומנגישה אותם בצורה מקצועית ונעימה. זה לא רק "הגיוני" – אלא גם מעורר השראה ומרתק.

Dan Brotman
Entrepreneur, Johannesburg, South Africa

Nirit effectively contextualizes the Israeli Human Capital experience. Her expertise is based on decades of industry experience, and she challenged our group of HR leaders to re-imagine what work could look like in South Africa.

תא"ל רמי מלאכי
מפקד לוט"ם

על תרומתך לאגף התקשוב וההגנה בסב"ר

 

Michelle Blum
Australia-Israel Chamber of Commerce: Chief Executive Officer

We were fortunate to have Nirit present to our Australian delegation of senior executives. Nirit was an insightful and skilled presenter and provided valuable ideas for our group to consider in the Australian context.

איילת קדוש
נציבות שירות המדינה

ההרצאה הייתה מצוינת ומדויקת וזכתה לשבחים רבים על ידי משתתפי הוועידה על העלאת נקודות למחשבה.

מתוך הבלוג: כדי שתישארו מעודכנים

הטור על עולם העבודה העתידי מתפרסם גם בגלובס וסוקר את מה שמשתנה ומה אפשר לעשות עם זה, כל פעם מנקודת מבט אחרת. 
כאן תמצאו את הטורים האחרונים בנושא חינוך, השכלה ומדיניות ציבורית

מדוע נתוני האבטלה מספרים רק חלק מסיפור המשבר של שוק העבודה ואיך אפשר לנצל את ימי הקורונה לסגירת פער המיומנויות – מכספי מדינה ועד תחרויות עם פרסים
משבר הקורונה הוא הזדמנות לארגונים לעצב מחדש את ההטבות לעובדים בהתאם לצרכי עולם העבודה החדש ולהיפטר מהטבות שהתקבעו אבל כבר לא רלוונטיות
את המסע אל עבר 2020 התחלתי ב 2010. הקמנו פרויקט חשיבת עתיד, במתודולוגיות סדורות, מתוך הבנה שאנחנו צריכים להבין איזה מקום עבודה נרצה להיות ב 2020 בכדי שנוכל על בסיס תמונת העתיד הזו לייצר את התוכניות לעשור הקרוב, זה שהסתיים. השבוע חזרתי אל המסמכים, הסרטונים, הראיונות, כדי לבדוק מה קרה, מה עוד לא קרה ומה ממש לא נראה שיקרה.
כניסתם של חיישנים לסביבת העבודה אפשרה לחקור עד כמה מעודד משרד ללא מחיצות שיתופי-פעולה ותקשורת • התוצאה: העובדים יצרו בינם לבין אחרים קירות באמצעים אחרים • בעתיד, המשרד כנראה יידע להתאים את עצמו לצרכים המשתנים
החובה לשלם לעובדים שכר נמצא בהסכם הקיבוצי ובחוק ההגנה על העובדים לשעת חירום, וגם בו עובדים = שכירים. יש מספר גדל והולך של עובדים במתכונת עבודה חדשה, עצמאית
השינויים התחום הטכנולוגיה הם מהירים ולפעמים “משבשים” את השווקים והמוצרים הקיימים. אז איך אפשר לחזות את העתיד, ואילו שינויים נראה בקרוב? הפודקאסט “הייטק בפקקים” עם הפרטים
כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לבלוג