השכלה ומדיניות

להכין את העתיד בארגון

שהאסטרטגיה שאתם מובילים דורשת משהו אחר גם מהארגון.
כשההשלכות על אנשים, צוותים, מנהלים מאתגרות את התהליכים הקיימים.
כשצריך לסגור את הפערים בין היכולות הקיימות בארגון לבין הצרכים המשתנים.
כשהדיגיטציה והאוטומציה לא מניבים את התוצאות הרצויות.
כשאתם מבינים שמה שהביא אתכם לכאן לא ייקח אתכם לשם.

ברוכים הבאים אל עולם העבודה המשתנה. האסטרטגיות של העולם החדש מאתגרות את רוב המבנים והתהליכים הארגוניים. קשה לנו לגייס את מי שהיינו רוצים, אנחנו לא יודעים מה לעשות עם מי שאנחנו כבר לא צריכים, לא ברור איך מנהלים בארגון תהליכי פיתוח אפקטיביים, אם מערכות התגמול ההנעה שלנו עושות את העבודה ואיך ורותמים את האנשים, במיוחד את הדורות החדשים, לעשייה מחויבת.

אני נירית כהן וכבר שנים שאני מניעה מהלכים מורכבים ומובילה חדשנות בהיקפים גדולים עם אנשים וארגונים שדוחפים את גבולות האפשרי ויוצרים עולמות חדשים, שיעצבו לנו את העתיד בחיים וגם בעבודה. ובצורך לקחת את העתיד הזה אל ההווה, לגזור ממנו תכנית, להבין משמעויות, להגיע אליו מוכנים.

מעל 25 שנים כיהנתי באינטל במגוון תפקידי כספים, משאבי אנוש, מיזוגים ורכישות, בישראל, אירופה, ארה”ב ובאחריות גלובלית. משך עשור שימשתי כסמנכ”ל משאבי אנוש של אינטל ישראל. שנים רבות ניהלתי ארגונים גלובליים בארגון משאבי אנוש העולמי של אינטל בתחומי יעוץ אסטרטגי, שכר ותגמולים, מערכות מידע עולמיות וכן מספר רב של עסקאות גדולות דרך כל תהליכי מיזוגים ורכישות. את כל הידע והתהליכים שפיתחתי לזיהוי מגמות ותמונות עתיד והפיכתן לתוכניות אל מול המציאות אשמח להתאים לאתגרים שלכם.

הרצאות לארגונים

למנהלים, עובדים וצוותי משאבי אנוש, בפני קהל גדול או סביב שולחן דיונים, נירית עובדת בצמוד לצוות המוביל ומתאימה הרצאות למטרות הארגון בכנסים, מפגשי הנהלה, תהליכי תכנון ואסטרטגיה, ואירועי פיתוח בכדי לעורר את שיח וחשיבה מעבר לזמן ולמקום.

מפגש עם נירית מכין את הקרקע לשיח אחר על העולם בו אנחנו חיים ועובדים ומרחב האפשרויות העומד בפני הארגון, מנהלים ואנשים. ההרצאה של נירית נתפרת במיוחד לצרכי הארגון ומאירה את השינויים העוברים על עולמינו תוך הרחבת המבט על היבטים שונים של הארגון, כולל אפשרויות הרחבה במגוון תחומים כולל: השלכות על ניהול וחיבור עובדים, גישה לטאלנט, פיתוח ומסלולי הכשרה, מיומנויות עתיד, השינויים בכל מהלך חיי העובד בארגון וגם תהליכי פיתוח קריירה ושילוב עבודה בחיים.

מגוון הרצאות מומלצות לארגונים, ניתן ליצור הרצאות גם בהתאמה אישית

השלכות משבר הקורונה על ארגונים, אנשים וחברה. איך 2020 ומשבר הקורונה ישפיעו עלינו בארגון, כמנהלים, כעובדים וגם כאזרחים. כדי שנהיה מוכנים.
מבוסס על מידע מעשרות ארגונים בתקופת הקורונה, כל מה שלמדנו על תפוקה, תהליכים, שעות, אנשים, תקשורת, רווחה ומחוברות וגם המשרד הפיזי. 
השלכות משבר הקורונה על ארגונים, אנשים וחברה. איך 2020 ומשבר הקורונה ישפיעו עלינו בארגון, כמנהלים, כעובדים וגם כאזרחים. כדי שנהיה מוכנים.
עולם העבודה העתידי מתהווה בקצב מהיר ומשליך על אנשים וארגונים. ההרצאה מאפשרת להתבונן בשינויים העוברים על עולמינו ולהרחיב את המבט על ההשלכות לעולם ההדרכה ולמוטיבציות ללמידה.
הרצאה למנהלים עם הפנים ל 2021 על האופן בו השתנה תפקיד המנהל בעידן החדש, ניהול שינוי מהיררכיה לצוות, ממנהל למנטור, מידע להובלה.
הילדים במערכת החינוך היום יצאו לעולם העבודה בשנת 2030. איך יראה העולם אז? מה יהיה אפשרי? ואיך נדע לבחור כבר היום כדי שנהיה מוכנים?

ליווי ויעוץ בתהליכי שינוי: כשהעתיד פוגש את המציאות

אם אתם כבר מרגישים שהארגון, התרבות והתהליכים שעבדו עבורכם עד כה לא מתאימים לקחת אתכם קדימה, אל הכיוונים החדשים שלכם ושל הארגון.

אם אתם כבר מבינים שבשביל להתמודד עם השינויים צריך לפתוח מבט אל מרחב אפשרויות חדש, איפה אפשר להפר את הכללים מבלי להפר את האיזון, להתאים את היכולות, התהליכים והאנשים בארגון לצרכים החדשים.

אם אתם כבר רואים את הצורך להתארגן מחדש, לתמוך לא רק בעובדים ובמנהלים אלא באסטרטגיה של הארגון 

אם אתם מחפשים מישהו שיעזור לפעילות שלכם להתאים את עצמה לשינוי שאתם מובילים, בואו נדבר.

מעל 25 שנים שאני מלווה מנהלים, אנשי משאבי אנוש וצוותי עבודה בתהליכי טרנספורמציה במפגש בין השינויים לבין התהליכים הקיימים בארגון.

סדנאות לעובדים ומנהלים

הסדנאות של נירית מותאמות למנהלים, עובדים, וצוותי משאבי אנוש

כחלק מתהליכים ארגוניים העוסקים במוטיבציה וחיבור עובדים, בתהליכי פיתוח עובדים או מעבריות בין תפקידים, כשצריך להסיר התנגדויות וחסמים ולרתום אנשים לשינוי, לעזור למנהלים ו/או לעובדים לקחת אחריות להצלחה אישית וארגונית, לעורר מודעות לצרכים המשתנים של הדורות החדשים ושל האסטרטגיה המשתנה.

בהתאם למטרות והצרכים, ניתן להתאים את הסדנאות, התכנים וההיקף.

החל מ 3 שעות מעוררות מחשבה ועד 3 מפגשים של 3 שעות כולל זיהוי חסמים והזדמנויות ופתרונות.

לפרטים והרשמה

המלצות

קצת ממה שמספרים עלינו…

אפרת
רשות ציבורית

בחיפושים לדבר הבא ובמסע הקריירה האישי שלי הגעתי לתכנית של נירית. שמעתי, קראתי ואף נפגשתי לפני אולם משהו שם בתכנית, בקבוצה, קרה מבלי שיאפשר להתכונן אליו מראש. החידוד, הדיוק, הדגשים – הכל במינון המתבקש. התוכן היה רלוונטי ופרקטי, הדרך היתה נעימה ומאפשרת. נירית האירה ולימדה בתהליך משמעותי שאפשר לצאת איתו ולהתחיל את הדרך לקראת הדבר הבא. אני על זה.

מיטל
רשות ציבורית

אחרי כמה שנים באותו ארגון בתפקידים דומים הרגשתי צורך עז לחדש, לגוון ולזקק את הערך המוסף שלי. התכנית של נירית הוציאה אותי מאזור הנוחות שלי, גרמה לי לחשוב מחוץ לקופסה ולגלות עוד אפיקים שאני יכולה להתפתח בהם גם במסלול האישי שלי וגם במסגרת הארגון. מאז הסדנה אני  מרגישה שעשיתי כברת דרך.

סמדר
היי-טק

כחלק מתהליך של חיפוש השלב הבא בקריירה שלי, הצטרפתי לקורס של נירית. בעזרת התוכנית יצרתי לי שפה חדשה, אספתי את כל המיומנויות, הניסיון והידע שלי, הגדרתי לי מה הערך הייחודי שאני יכולה להביא לארגון. יצרתי לי תהליך אסטרטגי אותו תרגמתי לתוכנית עבודה, בניתי לי מסלול לעבודה למצוא את רשת הקשרים שלי על מנת למצוא את למי אני יכולה להביא את הערך שלי. הצלחתי להביא את עצמי לשינוי מסלול הקריירה ולהתחיל מסלול חדש.

איריס
עצמאית

הגעתי אליה, כי החלטתי לעבור מעצמאות חלקית, למלאה. היה לי צורך לדייק גם את ההגדרה של “מה אני עושה” ולאפיין את השירותים שאני מספקת ובאילו תצורות מספקת אותם. אין ספק שהיום אני יודעת להציג את עצמי טוב יותר (גם בפני עצמי), לפנות למקורות שיתוף הפעולה הנכונים ולדעת מה הערך המוסף שאני מביאה ללקוחות. אלה תובנות שלא הייתי מגיעה אליהן לבד.

טל
מגזר ציבורי

הסדנה של נירית מעולה לכל מי שמתכנן את השלבים הבאים בקריירה ורוצה ללמוד איך מתקדמים לשם

 

יפה
ארגון פיננסי

סדנה מרתקת, מעוררת מחשבה ופעולה, פרקטית, ממוקדת ויעילה עם דגש על כלים ולא רק ידע וחווית למידה, מה שתרם מאוד לתחושת המסוגלות ביום שאחרי.

שגיא מלמד
נשיא מועדון בוגרי הרווארד בישראל

הרצאתך למועדון בוגרי הרווארד בישראל, לא רק פקחה עיניים ולב בתקופה כה מיוחדת, אלא גם העניקה לנו השראה וכלים, בהתמודדות האישית והלאומית עם אתגרי עולם העבודה המשתנה על רקע משבר הקורונה.

תמר אלוני
מנהלת השירותים החברתיים מחוז צפון, מכבי שירותי בריאות

תודה רבה על ההרצאה המרתקת והרלוונטית. אנחנו מקבלים תגובות חיוביות מאוד מצד המתנדבים.

עמית אוברקוביץ
סמנכ"ל משאבי אנוש וארגון, חברת החשמל
 35

נירית העבירה הרצאה מרתקת ומעוררת השראה ביום האישה, בה שיתפה את סיפור חייה ואת מסלול בניית הקריירה שלה להתמחותה הנוכחית כמומחית בעולם העבודה העתידי, בנוסף לתפקידה כמנהלת באינטל. אני ממליץ על שילוב של נירית בתוכניות פיתוח מנהלים ועל הרצאותיה המרתקות על שינוי והתאמה לאתגרים עכשוויים ועתידייים כחלק מהעצמת דרכי הניהול.

מתוך הבלוג

ברוכים הבאים אל עולם העבודה העתידי. השינויים כבר כאן, בין אם אנחנו אוהבים אותם ובין אם לאו
והשאלה היחידה איננה אם הם ישפיעו עלינו אלא מתי זה יקרה והאם נהיה מוכנים

השאלה הראשונה שנשאלה שרת התחבורה הנכנסת, מרב מיכאלי, היתה איך מוציאים את ישראל מהפקקים. השינויים שהאיצה שנת הקורונה בשוק התעסוקה מזמנים לנו דרכים חדשות לתקוף את בעיית הפקקים
הסתפקתם בבורקס והרצאה בכינוס של החברה פעם בשנה? המשכתם לדבר עם אותם אנשים בכל יום? הגבתם על שינוי בעייתי בהתמוטטות? לא זו הדרך להצליח בעולם העבודה העתידי. מחוסן אישי ועד יכולה לזנוח מידע לא רלוונטי, מחקר חדש חושף שבע מיומנויות יסוד שייקחו אתכם בבטחה אל הלא נודע
יש ביננו אנשים שלא רק מצליחים לשרוד אלא ממש צומחים ומתפתחים בתוך סביבה של אי־ודאות. התכונה המאפיינת אותם היא חוסן אישי, ואפשר לרכוש, לטפח ולתרגל אותה – בחיים ובעבודה.
מחקר של קוגניזנט מצא שרוב האנשים מרגישים שיש להם את המיומנויות הנדרשות למהלך קריירה שלם. תחושת הביטחון הזו עלתה ככל שהגיל ירד. או במלים אחרות, דווקא מי שיש לפניהם 50 שנות קריירה הרגישו שיש להם את היכולות הנדרשות להתמודד איתה – וזה לא יכול להיות
זה הזמן להפסיק לדבר על פיטורים פנימיים וגיוס עובדים מחוץ, ולהתחיל לדבר על הכרות מעמיקה יותר עם האנשים שבתוך הארגון שלכם, על בניית “לינקדאין” פנימי ומעורר אמון, ועל עידוד המעורבות של העובדים בהכשרות ובתנודתיות בארגון
במקום להגדיר את עצמנו דרך המקצוע שלמדנו והתפקידים שעשינו, צריך לדעת מה הערך שאנחנו מביאים, מי זקוק לו – ואיך קוראים לזה היום
כדי שתהיו מוכנים... הירשמו לבלוג